Výmoľová cesta medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji

Doslova horor a kompetentní si z nás robia asi dobrý deň. Respektíve skôr celý mesiac, či presnejšie už mesiace tri. Cesta medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji je neuveriteľná. Strašné diery, ktoré môžu za rôzne poškodenia na vozidlách nerieši nikto. Obrovské jamy sú v časti ďaleko pred Metrom, aj po metre. Pri semaforoch, ktoré sú hneď vedľa Metra dokonca taktiež. Ak by nebola červená, máme problém. Jama rovno pod kolesom a tlmiče dostávajú zabrať, ako ešte nikdy. Hoci situácia na cestách bývala rôzna, to čo sa deje teraz je doslova niečo neuveriteľné. Kde sú tí, čo sa majú postarať o množstvo výmoľov, o to, aby sme vôbec mohli cestu autom prežiť? Verte, že tu ide o život, ale niekomu je to naozaj jedno. Každý vodič je iný, každý inak reaguje a najmä ak jeden spomalí kvôli výmoľu, narazí do neho ten zozadu, pokúsi sa ho predbehnúť, alebo pôjde príliš blízko auto v protismere.

My sme sa vyhýbali výmoľu v momente, kedy oproti idúce vozidlo bočilo viac od kraja, kde malo podlhovastú dieru v ceste. Bolo priam predvídateľné a jasné, že sa obe autá zrazia, naše aj to oproti. Nakoniec našťastie sa neozval ani žiaden zvuk, ani vŕzganie plechov, obaja sme to dokázali dostatočne rýchlo zvrátiť, hoci sme šli pomaly. Lenže aj dve pomaly oproti sebe idúce vozidlá spoločne vytvoria vyššiu rýchlosť a odhad nemusí byť vždy presný. Na rovnakej ceste známy prišli o pneumatiku. Odstaviť vozidlo ale ešte pred mostom v blízkosti Metra nebolo kam. Dokedy sa nebude vôbec tento problém riešiť? To nikoho nezaujíma, čo sa deje s autami? Neustále sa všetko zdražuje, zhoršuje, ožobračuje sa ľud ale platy sa nedvíhajú. Všetky tie peniaze štátu majú byť predsa pre ľudí a jednou z vecí sú aj cesty pre ľudí. Táto cesta však akoby bola len do počtu. Lebo stav sa nezmenil, len zhoršil už za posledné tri mesiace do katastrofálneho stavu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Výmoľová cesta medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji”

  1. markx hovorí:

    Pridte sa pozriet do bardejovskeho okresu, az toto bude dobrodruzstvo. PS: odporucam dojst aspon na Land Rovery, po pripade tanku :)

  2. Marki hovorí:

    Problem s tou cestou je asi ten, ze je vlane jej prebudovanie na 4prudovu a teda zatial do nej nechcu investovat… ale tieto “zimne” jamy by sa mali priebezne opravovat aj tak. Som bol prekvapeny ze v BA to opravuju relativne rychlo – akurat ze to opravene vydrzi relativne kratko :(

Leave a Reply

Spam protection by WP Captcha-Free

Online filmy zadarmo Mp3 na stiahnutie