Cyklomost Devínska Nová Ves – Schlosshof bude čoskoro otvorený

Cyklomost

Cyklomost, ktorý spojí bratislavskú Devínsku Novú Ves a rakúsku obec Schlosshof stavia konzorcium Ingsteel a Doprastav. Bratislavský župan Pavol Frešo podpísal vo štvrtok zmluvu so staviteľom. Most sa stavia v historickej trase a bude slúžiť pre dopravu cyklistov, peších turistov a záchrannú službu. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov, šírka lávky je 4 metre, čo umožňuje prejazd vozidiel záchranných zložiek. Cyklisti pri jazde mostom prekonajú výškový rozdiel 7m. Výška mosta nad hladinou Moravy umožní v budúcnosti bezpečnú plavbu po rieke. Most sa po jeho postavení stane dôležitým spojovacím článkom regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás.
Výstavba ma byť ukončená v máji 2012.
i6713 cyklomost Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6714 cyklomost devinska nova Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6715 devinska ves Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6716 devinska Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6717 cyklomost devinska nova ves Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6718 cyklomost devinska nova ves schlosshof Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6719 cyklomost devinska nova ves schlosshof Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

i6720 cyklomost schlosshof Cyklomost Devínska Nová Ves   Schlosshof bude čoskoro otvorený

You can leave a response, or trackback from your own site.