Cyklomost Devínska Nová Ves – Schlosshof bude čoskoro otvorený

Cyklomost, ktorý spojí bratislavskú Devínsku Novú Ves a rakúsku obec Schlosshof stavia konzorcium Ingsteel a Doprastav. Bratislavský župan Pavol Frešo podpísal vo štvrtok zmluvu so staviteľom. Most sa stavia v historickej trase a bude slúžiť pre dopravu cyklistov, peších turistov a záchrannú službu. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov, šírka lávky je 4 metre, čo umožňuje prejazd vozidiel záchranných zložiek. Cyklisti pri jazde mostom prekonajú výškový rozdiel 7m. Výška mosta nad hladinou Moravy umožní v budúcnosti bezpečnú plavbu po rieke. Most sa po jeho postavení stane dôležitým spojovacím článkom regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás.
Výstavba ma byť ukončená v máji 2012.
Free Image Hosting At site