Ríbezľový Devín 2018 – 100 rokov Československa

RÍBEZĽOVÝ DEVÍN 2018 👉 100 rokov Československa 👈

Tretí ročník kulinárskeho podujatia v atraktívnej historickej Mestskej časti Bratislava – Devín. Propaguje tému pestovania ríbezlí a tradíciu výroby kvalitného ríbezľového vína v Devíne.
Okrem predaja a degustácie vín z červených aj čiernych ríbezlí bude na predaj aj samotné ovocie, ríbezle s cukrom, ďalej džemy, sirupy, bublanina a iné pečené dobroty, zmrzlina, dreň a iné výrobky z ríbezlí. Hitom bude ako obyčajne ríbezľový burčiak!

Podujatie sa bude konať v sobotu 14. júla 2018 od 10:00 do 21:00 pod Hradom Devín.

Súčasťou gastronómie bude bohatý kultúrny program:

PROGRAM:

10:00 Začiatok predaja farmárskych produktov, vína, občerstvenia, starožitností a remeselných výrobkov.
10:00 – 12:00 Výstava historických bicyklov Velo orbis na lúke pod Hradom Devín a Piknik pána Sonntaga. Sprievodná hudba DJ Rišo zo Žužulety
12:00 Uvítanie organizátorov
13:00 B-Swing vystúpenie a tanečný workshop
13:30 Začiatok historickej cyklojazdy Velo orbis na trase Devín – Schlosshof a naspäť
14:00 Oficiálne otvorenie za prítomnosti organizátorov Maroša Mačuhu, Augustína Mrázika a starostky Mestskej časti Bratislava – Devín Ľubice Kolkovej
14:15 koncert Zuzana HAASOVA & The Susie Haas Band
14:30 Návrat historických cyklistov zo Schlosshofu
15:00 B-Swing vystúpenie a tanečný workshop
15:30 Cyklojazda elegancie pod hradom Devín
16:00 Vyhlásenie výsledkov cyklojazdy elegancie
16:15 koncert Zuzana HAASOVA & The Susie Haas Band
18:00 – 20:00 MALALATA
20:00 – 21:00 DJ Rišo zo Žužulety

Sprievodné podujatia:

VELO ORBIS / medzinárodné stretnutie velocipedistov na historických bicykloch
BAZÁR STAROŽITNOSTÍ pod hradom Devín
PIKNIK PÁNA SONNTAGA / Baťa gentlemen´s club

okrem toho

FARMÁRSKE TRHY
REMESELNÉ TRHY
KOLOTOČE
Degustácia devínskych a malokarpatských vín
Shisha stan
Pojazdné kaviarne
PEKATÉKA – pravé Bratislavské rožky
Minizoo a Sokoliarsky dvor
Maľovanie na tvár
Wander Book/Turistický denník
Indie shop by Ralf

Gastro stánky: Pečené kačacie stehná, pečienka, plnené lokše, červená kapusta, cigánska pečienka, hovädzí burger…

K tomu špeciality ako ríbezľové pivo a iné Craft beer špeciály od firiem Pivný raj a Nobell, nealkoholická Chmelonáda, zdravé smoothies a mnoho iného.

Podujatie je súčasťou Festivalu Kultúrne leto a hradné slávnosti Bratislava 2018 a koná sa pod záštitou starostky Mestskej časti Bratislava – Devín, Ľubice Kolkovej.

Podujatie sa koná za každého počasia.

Tento rok sa podujatie sa koná v rámci osláv 100. rokov Česko-Slovenska 1918 – 2018

Organizátori:
Maroš Mačuha – Bratislavský okrášľovací spolok, Skrášlime Slovensko
Augustín Mrázik – Víno Mrázik Devín
Mestská časť Bratislava – Devín

Destinačný partner:
Bratislava Region Tourism

Partneri:
Devínsky spolok vinárov a vinohradníkov
Chateau Devín

Mediálni partneri: