Podchodom Trnavské mýto prešlo od otvorenia milión ľudí

Po rekonštrukcii podchodu na Trnavskom mýte si Bratislavčania už naplno užívajú moderný a plne funkčný podchod s obchodmi a službami. Svedčí o tom aj fakt, že podchodom za prvý mesiac od znovuotvorenia prešlo už milión ľudí (dňa 3.10.2018).

Slávnostné otvorenie podchodu

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci so spoločnosťou Immocap Group, a.s. slávnostne otvorili vynovený podchod 27. augusta 2018. Nielen Bratislavčania, ale aj návštevníci hlavného mesta môžu využívať moderný podchod so všetkým, čo k tomu patrí.

O význame podchodu pre mesto hovorí aj fakt, že denne ním prejde viac ako 30 000 ľudí. Oproti obdobiu pred rekonštrukciou, to predstavuje 20 % nárast návštevnosti od otvorenia podchodu, ktorý poslúžil už viac ako miliónu ľuďom. „Som  rád, že podchod na Trnavskom mýte znovu ožil a ľudia ním prechádzajú bez obáv a radi sa tu pristavia. Bratislava sa tak môže pochváliť moderným a bezbariérovým miestom, ktorým denne prejde viac ako 30 000 ľudí,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Prvým trom milióntym návštevníkom odovzdal primátor Bratislavy kyticu a spoločnosť  Immocap Group, a.s. pre nich pripravila  prekvapenie v podobe darčekov od prevádzok v podchode.

Lucia K - miliónty návštevník podchodu

„Veľmi ste ma prekvapili, ďakujem. Podchodom chodím každý deň. Oceňujem, že cestou ušetrím veľa času, keďže si tu môžem nakúpiť bežné veci. Je to tu moderné, pekné, svetlé a čisté,“ neskrývala nadšenie právnička Lucia K., jedna z prvých troch milióntych návštevníkov podchodu Trnavské mýto. Rovnako aj 84 ročná dôchodkyňa Gizela S. bola príjemne prekvapená a veľmi ju potešili darčeky, keďže ako sama povedala, nikdy v živote nič nevyhrala. Medzi prvými odmenenými bola aj  Simona T., mamička na materskej dovolenke.

Miliónty návštevník podchodu Trnavské mýto

Bratislavčania, ktorí podchod využívajú, tu nájdu všetko potrebné – potraviny, lekáreň, papiernictvo, predajňu tlače aj kvetinárstvo či obuvníctvo a krajčírstvo alebo nechtové štúdio. Samozrejmosťou sú aj prevádzky rýchleho občerstvenia, pekáreň, čerstvé šťavy či kaviareň. Svoje zázemie v podchode má aj zákaznícke centrum ZSSK.