5 tipov, ktoré vám pomôžu uspieť vo vašej novej práci

Keď začnete pracovať na novom mieste, určite bude predmetom vášho záujmu to, ako sa prispôsobiť tímu, očakávaniam šéfa a naučiť sa ďalšie zručnosti a schopnosti, ktoré k výkonu konkrétneho zamestnania nevyhnutne potrebujete. Ak chcete zapôsobiť a začleniť sa do tohto zabehnutého systému, nechajte si od nás poradiť, ako to môže byť oveľa jednoduchšie.

1 . Nebojte sa opýtať sa

Neváhajte a požiadajte o radu alebo pomoc, no aj v tomto si musíte nájsť svoju mieru. Samozrejme, nemôžete absolútne vedieť všetko – kde je vybavenie, ktoré potrebujete k práci, ako vykonať úlohu alebo rozbehnúť tlač s novými tonermi HP, či, ako máte pristupovať k potrebným zdrojom. Ak však opakovane kladiete otázky týkajúce sa témy vašich profesionálnych povinností, ktoré vám už niekoľkokrát niekto vysvetlil, môže mať váš nový zamestnávateľ pocit, že ste vo svojej novej práci bezmocní.

2 . Ponuka

Premýšľajte o tom, čo sa od vás očakáva, a vezmite iniciatívu do vlastných rúk. Je dôležité ukázať, že ste aktívnou a účelnou osobou, ktorá v prípade potreby dokáže zabezpečiť aj bez vyzvania tie najlepšie tonery Samsung do firemnej tlačiarne. Plnenie pokynov od šéfa by malo byť prioritou a usporiadanie práce by sa malo minimálne v začiatkoch podriaďovať týmto potrebám.

3 . Vytvorte dobrý dojem

Nezabudnite, že máte len jednu príležitosť urobiť prvý dojem. Presne tak, ako sa správate vo svojom novom pôsobisku v prvých dňoch, vytvárate, možno aj nevedomky, nezmazateľný dojem na ostatných, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje nezameniteľný fakt, či sa vám bude dariť alebo naopak. Zamyslite sa nad obrazom, ktorým chcete pôsobiť, a potom sa od začiatku tak aj správajte.

4 . Komunikujte

Pochopte podstatu pracovného procesu. Nepochybne sa zúčastňujte rôznych stretnutí a všetkého diania, ktoré sa týka firmy, v ktorej pracujete. V niektorých prípadoch je dobré, ak prispejete k skupinovým diskusiám aj vlastným názorom a vyjadríte myšlienky, ktoré by na základe vašich poznatkov mohli niečo vylepšiť, nikdy neviete. Samozrejme, že to závisí aj od konkrétneho pracovného zaradenia a pozície.

5 . Majte rešpekt

Ak spravujete, ste vo vedúcej alebo riadiacej pozícii, nezamieňajte si autoritu s vedením alebo poslušnosť s rešpektom. Autorita je vám daná na základe vášho postavenia v podnikovej organizačnej štruktúre, a aby ste s jej pomocou dosiahli u zúčastnených ľudí požadovaný výsledok. Ak ju budete zneužívať aj mimo práce, dlhodobo to fungovať nebude a v úspešnej kariére vám to rozhodne nepomôže.

Vyskúšajte, či sa dá na základe takýchto krokov a postupov naozaj uspieť. My si myslíme, že to pôjde veľmi jednoducho.